Ez a fejezet egy hosszabb bevezetővel kezdődik, amelyben a szerző felhívja a figyelmet arra, hogy a fiúk és férfiak válságban vannak, amely tükröződik is a rendőrségi statisztikákban (erőszakos bűncselekmények, öngyilkosságok) és a fiúk a különféle függőségekre is fogékonyabbak. Sokszor a szülő a felelős, vagy mert a saját függősége miatt elhanyagolja a gyerekét, vagy elfoglalt, zaklatott, vagy éretlen és önző ahhoz, hogy betöltse kisgyerekei igényeit. A szülők válása is sérülést okoz a gyerekeknek. Korunk további nehézsége a média erős nyomása, amely a testi tökéletességet bálványozza.
A gyerekek kortársaikkal különösen kegyetlenek tudnak lenni. Kamaszkorban egy-egy rosszmájú megjegyzés ki tudja billenteni a lelki stabilitásából még a legbiztosabb családi háttérből jövő gyereket is. Tehát ha egészéges, biztonságos és szeretetteljes családi környezetet tudunk biztosítani gyermekeinknek, akkor is nyitott szemmel kell járnunk és figyelnünk kell gyermekeinkre. A szerző azt javasolja, például, hogyha gyermekünket napról napra bántják az iskolában és sérül az önérzete, vegyük ki onnan, akár költözzünk másik városba. Mindennél fontosabb gyermekünk egészsége!
A szülőknek nagyon nehéz megvédeniük gyermeküket ettől az erőszakos világtól. De az egyik legegyszerűbb és legkézenfekvőbb lehetőség az, ha kikapcsoljuk a tévét. Továbbá a szülők úgy tudnak segíteni gyermekeiknek, ha otthon jó példát mutatnak és megtanítják gyerekeiknek a jóság és igazság szeretetét. Másrészt ha támadásnak van kitéve a gyermekünk, ne éreztessük vele, hogy ő áldozat, mert ha ezt a tudatot erősítjük benne, akkor kudarcra van ítélve. Figyeljünk fel arra, ha megváltozik kamaszunk viselkedése és ne gondoljuk, hogy majd kinövi, figyeljünk hogy hogyan tudunk segíteni.
Sajnos manapság már kisgyerekeknél is előfordul súlyos depresszió. Figyeljünk a figyelmeztető jelekre! (Rossz étvágy, rosszul alszik, rosszkedvű, semmi nem lelkesíti, nyílt harag, dühöngés). Segítsünk neki szavakba önteni bánatát, ne becsüljük le a problémáját. Már az is sokat segíthet, hogy meghallgatjuk. Mindenképp meg kell találnunk a probléma valódi okát. Lehet, hogy a szálak az óvodába vagy iskolába vezetnek!
Kérdések:
- Szerinted is ilyen súlyos a helyzet? Ennyire nehéz ma a gyerekeknek boldogulni?
- Mit tanítanál meg a fiadnak mielőtt közösségbe kerül? Mit tegyen, ha piszkálják?
- Mit tehet még egy szülő, ha piszkálják a gyerekét?
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.